Gotowe inspirację na sesję zdjęciową [4 POMYSŁY]

22 listopada 2023
Blog o fotografii
4 minuty

Spis treści

Praca fotografa wymaga wysokiego poziomu kreatywności przed jak i podczas sesji zdjęciowej. Czasami trudno bywa z inspiracją na sesję zdjęciową, bo wydaje Ci się że wszystkie pomysły są już zrealizowane i w ogóle nie masz nowych idei. W tym wpisie podaję Ci dawkę inspiracji, którą możesz wykorzystać podczas następnej sesji fotograficznej.

Sesja w plenerze – inspiracje na dobrą pogodę

Sesja w plenerze to idealny pomysł na stworzenie kolorowych i pięknych zdjęć. Jedną z głównych zalet jest to, że fotograf nie musi nawet przygotowywać scenerii, bo zrobiła to za niego natura. Oczywiście że żadne profesjonalne studio fotograficzne nie zastąpi zielonych lasów, ukwieconych łąk i wartkich rzek. Pokażę Ci kilka kreatywnych pomysłów na sesję zdjęciową w naturze, które możesz wykorzystać do zrobienia pięknych zdjęć.

Zielona zieleń lasu, rozłożyste korony drzew, jaskrawe dzikie kwiaty – wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę. Odpowiednie dodatki do takiej sesji zdjęciowej to lekkie ubrania, kapelusze, okulary, torby z materiałów naturalnych, książka, lustro i inne. Zwróć szczególną uwagę na makijaż. W niektórych przypadkach przed taką sesją fotograficzną można wykonać makijaż, a czasami sesja fotograficzna może pięknie się udać i bez niego. Jako garderoba sprawdzają się ubrania w odcieniach zieleni, fioletu lub bieli.

Sesja rodzinna – mama z córką

Jest tak wiele pomysłów na sesje zdjęciowe rodzinną, ale sesja fotograficzna mama-córka kiedy głównym aspektem sesji są ubrania i ich kolorystyka to chyba ulubiony wybór wielu rodziców. I nic dziwnego, bo zdjęcia okazują się nie tylko piękne, ale i wypełnione głębokim sensem. Takie zdjęcia symbolizują duchową więź rodziców i dziecka, a także zróżnicowane ich gustów.

Ta sesji rodzinna została przeprowadzona we Wrocławiu, na przeciwko Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem i jednocześnie powodem na sesję zdjęciową, jak widać, było ukończeniu studiów przez córkę. Postarałam się uchwycić prawdziwe emocje obu osób i jednocześnie skupić się na każdej osobie oddzielnie. Zobacz jak udało mi się to osiągnąć:

Sesja w mieście – restauracja lub kawiarnia jako aranżacja

Uwielbiam robić sesje zdjęciowe we Wrocławiu. W centrum tego miasta są setki różnych lokacji, a ich bliskość do siebie pozwala na zmianę lokacji nawet co 5 minut. Jeden z pomysłów, z którego zaczęłam korzystać od niedawna, to wykorzystanie restauracji czy wnętrz innych budynków jako scenerii dla sesji fotograficznej.

Różnorodność i ilość wrocławskich budynków pozwala tworzyć zaskakująco dobre fotografie bez konieczności wynajmu studia fotograficznego. Oczywiście nie do każdego budynku da się wejść i nie każda restauracja pozwala robić zdjęcia jej wnętrza, ale próbując nowe miejsca można poznać naprawdę ciekawe opcje.

Sesja w studio fotograficzne – wykorzystanie profesjonalnych aranżacji

We Wrocławiu są dużo studio fotograficzne na wynajem, ale najlepsze bez żadnych wątpliwości jest studio fotograficzne Astra. Jest tam dwie sali – Home i Style, każda z tych sal posiada dużo aranżacji i akcesoriów do wykorzystania podczas sesji zdjęciowej. Dlatego często robię tam sesje, bo w tym studio inspiracja przychodzi sama.

Zobacz jak wykorzystuję wszelkiego rodzaje scenerie i meble dla tworzenia swoich zdjęć.

Dziękuję że dotarłeś do końca. Mam nadzieję, że udało mi się zainspirować Ciebie przed sesją i masz już w głowie pomysł na następną sesję.

Napisz w komentarzu jaki z tych pomysłów spodobał Ci się najbardziej 😉

Nie wiesz od czego zacząć?

Pomogę Ci: