Sposoby na stres przed sesją zdjęciową [5 PORAD]

23 listopada 2023
Blog o fotografii
4 minuty

Spis treści

Musimy to przyznać – dużo osób boi się obiektywu i stresuje się przed sesją zdjęciową. Często skutki stresu przed sesją są poważne i mogą zepsuć nam doświadczenie. Mało kto jest osobą publiczną i potrafi profesjonalnie zachować się przed kamerą, bo każdy boi się być oceniany przez innych.

Przed sesją fotograficzną w głowie pojawiają się tysiące pytań: “Co mam ubrać?”, “Jaka będzie pogoda?”, “Jak będzie przebiegać sesja?”, “Jak mam zachować się podczas sesji?”, “Nie umiem pozować!”, “Co jak nie będę miała udanych zdjęć?!” i tak dalej.

Ale zamiast się stresować i próbować odpowiedzieć na wszystkie te pytania możesz skorzystać z kilku wypracowanych przeze mnie taktyk. Wybierz jedną czy kilku z nich i spróbuj wykorzystać je podczas czy przed następną sesją zdjęciową. Gwarantuję, że rezultat Cię zaskoczy 😉

Potańcz podczas sesji zdjęciowej

Potańcz przed sesją jak zwariowana (nawet jeżeli nie umiesz). W ten sposób twoje ciało nie będzie się zaciskało podczas sesji zdjęciowej.

Spróbuj to przez następną sesją – będziesz bardzo zdziwiona i ten mały lifehack pomoże Ci być bardziej otwartej podczas sesji fotograficznej.

Przygotuj inspiracje

Dla swojej pewności, że na pewno się nie zgubisz i będziesz wiedziała jak pozować podczas sesji – PRZYGOTUJ inspiracje.

*referencje – to poradnik przykładowych zdjęć na sesję

Specjalnie dla ciebie znalazłam referencje poz w Pinterest https://pin.it/16fS44l – korzystaj.

Relacje z fotografem

Postrzegaj fotografa jak swojego przyjaciela

Ja też jestem człowiekiem i możesz jak najbardziej liczyć na moją pomóc. Będę Ci kierować i podpowiadać, bo mi też zależy na stworzeniu przyjaznego klimatu i mega zdjęć.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania — na spokojnie pytaj, najlepiej przed sesją. W taki sposób można uniknąć wielu nieprzyjemności, a czasami takie pytania mogą nakierować sesję w odpowiednim kierunku.

Włącz muzykę

Podczas sesji włącz swoją ulubioną piosenkę i na pewno zapomnisz o niekomfortowej i stresującej sytuacji. Jest to sprawdzony sposób na radzenie sobie ze stresem podczas sesji zdjęciowej!

Pamiętaj o wyrozumiałości

Pamiętaj również, że fotograf też może się stresować, szczególnie kiedy w sesji bierze udział więcej niż jedna osoba.

Wtedy fotograf odpowiedzialny jest za kilku osób, co czasami może powodować niepokój. A więc dbajmy o siebie nawzajem, i razem stworzymy piękną pamiątkę wspólnych i wyjątkowych chwili!

Wtedy fotograf odpowiedzialny jest za kilku osób, co czasami może powodować niepokój. A więc dbajmy o siebie nawzajem, i razem stworzymy piękną pamiątkę wspólnych i wyjątkowych chwili!

Dziękuję że dotarłeś do końca. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która musi walczyć się ze stresem. Bycie przed kamerą u dużo osób wiąże się z dodatkowym napięciem, jest to normalne. Warto uświadomić sobie ten problem i mieć na niego swoje sposoby.

Który z wymienionych sposobów wybierasz dla siebie?

Nie wiesz od czego zacząć?

Pomogę Ci: